ADSL Nedir?

ADSL Nedir

ADSL yani Türkçe ifadeyle asimetrik sayısal abone hattı, herkesin anlayacağı dille bahsedersek internet bağlantısı demektir. İnternet bağlantısı bakır kablolar aracılığı ile 4 kilometrelik mesafeleri geçmeyecek şekilde sağlanırken, fiber optik kablo sayesinde internet hızı artırılabilir.

ADSL No Nedir?

İnternetin kullanılabilmesi için her bağlantının bir numarası olmak zorundadır. Operatörünüzün size vermiş olduğu numara ADSL no şeklinde tanımlanır. Bu numaranın verilmesinin amacı size verilecek olan hizmete erişimin daha kolay hale getirilmesini sağlamaktır. Eğer ADSL numaranızı bilmiyorsanız o zaman sağlayıcı firmanıza ulaşarak öğrenebilirsiniz.

Yalın ADSL Nedir?

ADSL eskiden tek başına kullanılmazken bugün telefon bağlantısı olmadan da kullanılabiliyor.Telefon bağlantısı olmadan sadece internet bağlantısının kullanıldığı sisteme yalın internet denilir. Bu tarz bir bağlantı kullanmak istediğiniz zaman telefon aboneliğini yaptırmazsınız.

ADSL Şifresi Nedir?

İnternet herkesi kapsayan bir hizmet olmakla birlikte yukarıda bahsetmiş olduğumuz ADSL no size ait olan bir alanı temsil eder. Bunun için internet bağlantınızı yalnızca sizin kullanabilmenizi sağlayabilmek adına abonelik işlemi sırasında size bir şifre verilir. ADSL’nin kablosuz olarak erişilebilen bir sistem olduğunu biliyoruz. Dolayısıyla bu sisteme sizden başkasının sizin izniniz olmadan girmemesi ve müdahale etmemesi için ADSL şifresi kullanılması gerekir.

ADSL Modem Nedir?

Modem internetin cihazlara bağlanabilmesi için kullanılan bir aygıttır. Bu aygıt sayısal bilgileri alarak internet hattı üzerinden bilgisayarın anlayabileceği bir dile çevirir.

ADSL ve VDSL Farkı Nedir?

VDSL yine ADSL gibi aynı işlemi gören, fakat çok daha yüksek hıza sahip olan dijital bir hattır. Her ikisi de iletişimi bakır kablolarla yapıyor olsa da VDSL 100 Mbps’ye kadar yükselebilen bir bant genişliği sunduğu için daha hızlı olarak bilinir.

ADSL Splitter Nedir?

Splitter telefon ile modem arasındaki ayrımı yapan bir aygıttır.

ADSL Kullanıcı Adı Nedir?

Her internet bağlantısının kişiye, eve ya da ofise özel olduğunu söylemiştik. Dolayısıyla internet bağlantınıza girebilmeniz için kullanıcı adına ihtiyacınız olacaktır. Kablosuz internet uzaktan herkesin ulaşabileceği sistem olduğundan dolayı bu sisteme siz izin vermediğiniz sürece hiç kimsenin giriş yapmaması gerekir.

https://longlinenetwork.com/

Menü