İnternet Hızı Nasıl Arttırılır?

İnternet Hızı Nasıl Arttırılır

Günümüz dünyasında internet hayatımızın vazgeçilmez teknolojisi olmuş durumdadır. İnsanlar her gittikleri alanda internetin varlığını sorgular hale gelmiş ve bu kapsamda kendilerince tedbir alma zorunluluğu hissetmişlerdir. Artan teknoloji kapsamında internet hızı da sürekli artan bir mekanizma olmuş, internetin zaman zaman yavaşlaması can sıkıcı boyutlara ulaşmıştır. Bu kapsamda internet hızını artırıcı tedbirler almak zorunluluğu doğmuştur.

İnternet Sağlayıcınızdan Satın Aldığınız Paketin Özelliklerini Kontrol Edin

İnternet sağlayıcı şirketler belli bir ücret karşılığında belli bir paket hizmetini müşterilerine sunarlar. Bu kotanın üzerinde internet kullanımlarında internet hızı ciddi anlamda düşer. Öncelikle hangi hızda internet hizmeti aldığınızı bilip ona göre hareket etmeniz gerekir. Eğer paketiniz ihtiyacı karşılar nitelikte değilse bütçenize uygun bir pakete geçmenizde fayda vardır.

İnternet Modeminin Çekim Kalitesini Kontrol Edin

İnternet sağlayıcı şirketlerin ilk bağlantı esnasında vermiş oldukları modem, genellikle düşük çekim gücünde olan markalardır. Düşük çekim gücü demek internet hızının da düşük olması anlamına gelir. Bu kapsamda daha yüksek çekim gücüne sahip modemleri tercih etmenizde fayda vardır.

Ethernet Çözümleri için : https://www.longlinenetwork.com/nic-solutions-introduction/

Bilgisayardaki İnternet Tarayıcınızı İyi Belirleyin

Bilgisayarda internete bağlanmak için kullandığınız internet tarayıcılarının hepsinin internet hızı farklılık gösterir. Bu kapsamda kaliteli bir internet tarayıcı kullanmanızda fayda vardır. Piyasada bulunan bazı tarayıcılar o kadar kalitesiz hizmet verir ki tarayıcıyı tıkladığınız anda bilgisayarınız virüsle dolar.

Bilgisayardaki internet hızını artırmanın bir diğer yolu da bilgisayardaki gereksiz program ve hafıza kalabalığını ortadan kaldırmaktır. Bu gereksiz dosyalar hem bilgisayarınızın yavaşlayıp kasılmasına, hem de internet hızının düşmesine sebep olur.

Kablolu Bağlantı Kullanın

Evlerde ve işyerlerinde internet kullanımında kablosuz ağ kullanımı yaygın olan bir kullanım şeklidir. Fakat wi-fi bağlantılar zaman zaman internet kalitesinin düşük olmasına sebep olur. Bilgisayarın modeme olan mesafesi, evdeki duvar sayısı ve etraftaki sinyal çakışmaları internet kalitesini düşürür. Eğer imkân var ise internet bağlantısını kablosuz ağ yerine ethernet kablosu ile kurmakta fayda vardır. İnternet hız testi uygulamalarını kullanırsanız göreceksiniz ki kablolu bağlantı hızı kablosuz bağlantı hızından çok daha yüksektir.

https://www.longlinenetwork.com

Menü