İnterneti Hızlandırmanın 3 Yolu

İnterneti Hızlandırmanın 3 Yolu

Günümüz dünyasında internet hepimiz için vazgeçilmezler arasında yer almaktadır ve artık neredeyse her işimizi internet üzerinden idare eder hale gelmekteyiz. Bu nedenle de hızlı internet arayışlarına girmekteyiz ve bunun için çözümler geliştirmekteyiz.

Bant Genişliği Yüksek Bir Modem Seçin

Gelişen dünyamızda teknoloji de çok hızlı dönüşümler içerisine girmektedir. Bu nedenle de her geçen gün yeni teknolojiler ortaya çıkmakta ve kullandığımız teknolojiler eskimektedir. Bu nedenle de internetini hızlandırmak isteyenlerin yapması gereken şeylerden biri de bant genişliği yüksek bir modeme geçiş yapmaktır. Böylelikle daha hızlı internet ve daha hızlı teknolojiler ile amaçlarınıza ulaşmanız daha kolay bir hal alacaktır.

Bant aralığı yüksek bir modem her zaman internete erişiminizi daha hızlı hale getirecektir. Hatta bu iyileştirmeler sayesinde yavaş internet probleminden komple kurtulmanız mümkün hale gelecektir. Bu yüzden de bant genişliği en yüksek olan modemleri bütçenize göre kıyaslayarak en iyi fiyat performans ürünlerini analiz etmeniz mantıklı bir hareket olacaktır.

Bilgisayarınızdaki Virüsleri Temizleyin

İnterneti hızlandırma çözüm yolları için mutlaka denenmesi gereken diğer bir yol ise bilgisayarınızı virüslerden temizlenmeniz olacaktır. Çünkü; Virüsler zararlı yazılımlardır ve internet hızınızı yavaşlatmakla kalmaz bilgisayarınıza da çok ciddi zararlar verebilmektedir.

Bu sebeple virüs taraması ve virüs temizliği yapılması çok önemli bir yöntemdir. Eğer bir antivirüs programınız varsa birçok virüste kolaylıkla kurtulabilirsiniz.

Ayrıca, bilgisayar hızlandırılması yapmak için birçok uygulamada bulunmaktadır bu uygulamalar ile birlikte hem bilgisayardaki fazla dosyalardan ve çerezlerden kurtulabilir hem de bilgisayarınızın hızlanmasını sağlayabilirsiniz.

İnternet Bağlantısında Kullandığınız Kabloları Kısaltın

Hem evinizde kullandığınız modeme giden kablolar, hem de kablolu internet bağlantısı esnasında kullandığınız ve modem ile bilgisayarınızın arasında kalan kabloların uzunluğu da internet bağlantınızın hızına büyük etki edebilmektedir.

Kablonun uzunluğu arttıkça direnç değeri de Ohm cinsinden artmaktadır. Yani uzun kablo; iletilecek verilerin bir miktar kaybolmasına neden olabilmektedir. İnternet bağlantılarında Cat5 kablo ve Cat6 kablo olmak üzere iki çeşit kablo cinsi kullanılmaktadır. Daha hızlı internet için, Cat6 kablo tercih etmeli ve mümkün olduğu kadar kısa olmasını sağlamalısınız.

Uzun kablonun bir başka dezavantajı ise kablo arızalarının (dış etkenlere bağlı kopma, ısınma, yırtılma gibi) yaşanma ihtimali yüksektir ve bunlarda ağ kopmalara neden olabilmektedir. Bunun önüne geçmek için de daha kısa kablolar kullanmak mantıklı bir hareket olacaktır.

https://www.longlinenetwork.com/

Menü