Media Converter Nedir? Kullanım Alanları Nelerdir?

Media Converter Nedir - Kullanım Alanları Nelerdir

Media converter analog olan görüntülerin fiber optik kablo üzerinden hiçbir aracı aparat kullanmadan uzun mesafelere kayıpsız bir şekilde taşınması amacıyla kullanılan elemandır. Uzak uçlardaki ağlar bu cihaz sayesinde lokal ağlara dönüştürülebilir.

Fiber optik kablo kullanılmış olan media converterin ucu core’u alıcı diğer ucu ise core’u verici olarak görev yaparlar. Uzak mesafelere görüntülerin transfer edilebilmesi için uygun bir çözümdür.

Performansın bozulmaması için fiber optik kablo kullanılır ve bu sayede transparan olarak iki farklı hızlı Ethernet bükümlü çift aygıtlar arasında bağlantı mesafesini uzatmak mümkündür.

Media converter gövde bölümünden güçlendirilmiş ve büküm teknolojisine sahiptir. Korozyona karşı dayanıklı olduğundan dolayı teknolojik yatırım için gerekli koruma da sağlanmıştır. Media converter konusunda yılların tecrübesiyle hareket etmiş olan firmamız bu alanda birçok ürünün önünde yer alarak kendi kalitesini ispat etmiş ve başarıya ulaşmıştır. Bu tür ürünler ihtiyaca uygun çözümler sağladığından dolayı yüksek kalite ve uygun fiyatlarla firmamız tarafından satılmaktadır.

Fiber Optik Media Converter Dönüştürücü

Her çeşit network ürünü fiber optik kablolarla verilerin uzağa taşınmasını sağlar. Sonlandırılmış olan uçlar diğer noktadan alınıp dönüştürür ve bu sayede görüntü kalitesinde düşme yaşanmadan aktarım gerçekleştirilmiş olur.

Media converterlerin kullanıldıkları önemli yerler vardır. Bunlar ise aşağıda maddeler halinde belirtilmiştir.

Media Converter Kullanım Alanları

  • 20 kilometre mesafeye kadar veri, ses ve görüntü iletebilmektedir.
  • Tak ve çalıştır özelliğine sahiptir.
  • LED göstergeler sayesinde ağ faaliyetleri kolaylıkla izlenebilir.
  • Tam çift yönlü ya da yarım çift yönlü olan aygıtları destekler.
  • Optik ayar tanımlamasına ihtiyaç yoktur.
  • Uzak omurga networkleri birbirine bağlanabilir.
  • Binalar arası network bağlantı yapılabilir.
  • Network ürünlerinizle uzak noktalara fiber kablo ile sorunsuz bağlantı kurabilirsiniz.
  • Kamera, ip telefon ve network ağlarına sorunsuz bir şekilde bağlanabilir.

Endüstriyel media converterler özellikle dış ortamlarda kullanılabilmek için üretilmiştir. Bunun için bu tarz converterlerda fan desteği gerekmez.

Kaliteli ve uygun fiyatlı media converter ürünlerinden sipariş vermek için www.longlinestore.com mağazamızı ziyaret edebilirsiniz.

Menü