Wi-Fi Dağıtıcı (Access Point) Nedir?

Wi-Fi Dağıtıcı Access Point Nedir

Evde kullanılan modem ihtiyacınızı karşılıyor olabilir, ancak genelde insanların internet erişimi konusunda ortak yaşadığı sıkıntı, internet açıkken farklı bir odaya geçildiğinde bağlantının kesilmesidir. İşte Wi-Fi dağıtıcı yani Access Point bu sorunun ortadan kaldırılmasına imkan tanıyan bir cihazdır.

Wi-Fi dağıtıcı kullanılmasının en önemli nedenleri arasında internete bağlı olan birden fazla cihazın olmasıdır. Yani internet bağlantısına erişebilir konumda olan tüm cihazlar sorunsuz bir şekilde dağıtıcı sayesinde bağlantı kurabilir. Kablolu ve kablosuz olan bağlantıların dağıtılması için kullanılan Access point, kablolu bağlantıları kablosuz bağlantılara dönüştürebilme özelliğine sahiptir.

Dağıtıcıda Repeater modu genelde iç mekanlarda son nokta erişimini artırmak ve kablo kirliliğini ortadan kaldırmak için tercih edilir.

Kesintisiz İnternet Erişimi!

Evde ya da işyerlerinde kullanılan modemler her ne kadar güçlü olarak tercih edilmiş olsalar da zamanla bu gücünü kaybedebiliyor ve modeme uzak olan mesafedeki cihaza bağlantı gönderimi kısıtlanıyor. İnternet bağlantısının zayıf olmasına neden ola bu durum, dağıtıcılar sayesinde ortadan kaldırılıyor.  Dağıtıcılar belli alan içerisindeki cihazların bağlantı sorununu çözerken Windows, Linux, MacOS gibi işletim sistemleriyle de uyumlu çalışabiliyor.

Dağıtıcıları üzerinde bulunan LED’ler sayesinde bağlantınızı takip edebilme imkanı bulabiliyorsunuz. Dağıtıcılar sinyali gönderirken şifre kullanır dolayısıyla dağıtıcıdan sonra gelen sinyal şifre ile korunduğu için sadece şifreye sahip olan kişiler bu dağıtıcıdan faydalanabilirler. Tasarımlarının şık olması ise bulunduğu yerde görüntü kirliliğine neden olmaz.

Wi-Fi Dağıtıcı Özellikleri

Wi-Fi dağıtıcıların en önemli özelliği hem iç mekanlar ve dış mekanlar için uygun olmasıdır. Dolayısıyla ticari bir alanda kullanmak istediğinizde mekan dışında internet bağlantınızı belli bir mesafeye kadar sorunsuz bir şekilde ulaştırabilirsiniz. Dış mekan kullanımında hava koşullarından etkilenmeyen bu cihaz, iç mekan modemlerine göre daha dayanıklıdır.

Bilgisayar ve akıllı cihazların artık hayatımızın merkezinde olduğunu düşündüğümüzde başladığımız bir işin ya da izlediğimiz bir filmin donmaması ve yarım kalmaması için bu cihazlar internet bağlantısı konusunda istediğiniz sonucu almanızı sağlayacaktır.

Longline, kaliteli ve yüksek performanslı Network çözümleri hakkında bilgi için https://longlinenetwork.com adresimizi ziyaret edebilirsiniz.

Menü